Akvaūkis – kitas požiūris į žuvies ūkį

Žuvies ūkis, arba kitaip akvaūkis, rečiau sutinkama ir mažiau žinoma sąvoka. Tai dar nėra taip populiaru, kaip ir pats žuvų auginimas. Daugelis mūsų įpratę, jog žuvis yra sugaunama arba mes ją tiesiog nusiperkame parduotuvėje. Tačiau, tie, kurie tikrai mėgsta žuvį, tikriausiai žino, arba bent jau turėtų apie tai pasidomėti daugiau. Reikia pripažinti, kad su technologijomis, keičiasi viskas ir dažniausiai tik į gerą. Todėl, akvaūkis turėtų pakeisti požiūrį į žuvies ūkį ir supažindinti su naujomis technologijos, bei gamybos būdais.

Akvaūkis - kitas požiūris į žuvies ūkį zalumynaiAkvaūkio pradžia

Akvaūkis – tai nauja idėja, modernus sprendimas žuvų augintojams, ar besidomintiems šia sritimi. Tai puikus būdas, procesas, technologija, turėti unikalų, sveiką produktą ir pasiūlyti jį savo vartotojams. Akvaūkis reikalauja pasiruošimo – reikia susipažinti ne tik su pačia technologija, bet ir susikurti tam reikalingą aplinką.

Nuo ko pradėjome mes? Žuvies ir augalų simbiozė jau seniai domino ne vieną, neišvengiamai ir mus. Užsikrėtę šia naujoviška ir sparčiai plintančia idėja, nusprendėme įgyvendinti ją patys. Tam, jog suprastume šios technologijos esmę, turėjome atlikti daug eksperimentų, išbandyti daug būdų. Vieni jų buvo sįkmingi, kiti nelabai. Tačiau, taip mes įgavome bendrą supratimą apie akvaūkio idėją ir galiausiai pasiekėme gerų rezultatų.

Vienas iš sėkmingų bandymų buvo klario auginimas su augalais. Vėlaiu nusprendėme gamybinėse patalpose pastatyti naują akvaūkį. Mes siekėmę, kad visi atlikti darbai, bei įrengtos patalpos būtų kuo geresnės, ir užtikrintų geriausias sąlygas, žuvų ir augalų auginimui, tam, kad savo klientams pateiktume tik aukštos kokybės produkciją.

 ungurinis samas zuvis vilniusIšskirtinumas ir kokybė

Akvaūkis – tai moderni technologija. Nereikia to maišyti su žuvų auginimu dirbtinių medžiagų pagalba. Mes nesiekiame užsidirbti iš greito  produkto. Mes norime, kad jūsų stalą pasiektų kokybiška, sveika ir svarbiausia natūraliu būdu užauginta žuvis.

Mes siūlome jums paragauti šiuo būdu užauginto ungurinio šamo, kuris tapo mūsų meniu pagrindiniu produktu. Tai akvaponikos sistemoje užauginta žuvis, kuri turi daug daugiau privalumų, nei ta, kurią jūs nusipirksite parduotuvėje. Ši žuvis iš esmės jau yra unikali ir kitokia nei kitos. Tačiau naudojant mūsų technologiją, bei paruošimo būdą, įgauna dar kitokį skonį.

Dažnai žmonės bijo naujovių. Ypač šiandien, kuomet aplink mus tiek dirbtinių dalykų, sintetikos, nesveiko maisto ir jų produktų. Išgirdę apie kažkokias auginimo technologijas, ūkius, žmonės linkę manyti, kad tai dar vienas būdas, greitai užauginti ir parduoti produktą. Visiems technologijos iškart asocijuojasi su dirbtinumu. Juk mes įpratę manyti, kad žuvis yra žuvis ir ji turi augti vandens telkiniuose. Tik ten ji gali būti tikra ir natūrali, o tai prie ko gamtos procesuose prisiliečia žmogus- jau yra kenksminga, tačiau reikėtų vengti tokių nusistatymų ir stereotipų, bei jų atsisakyti. Pritaikius, tam tikrus procesus, net ir natūraliuose procesuose, mes galime gauti visiškai kitokį ir dar geresnį rezultatą, tiesiog į kai kuriuos dalykus turime pakeisti požiūrį. Taigi, akvaūkis, vienas iš tų dalykų, kuris modernėjant technologijom, pakeitė ir žuvų auginimo būdą.

Atraskite naują skonį

O ar žinojote, kad akvaūkis, ypatingas žuvų auginimo būdas, ne tik dėl paties savo proceso, bet ir rezultato. Ar jums teko paragauti tokiu būdu užauginto ungurinio šamo? Gali būti, kad jūs atsakysite, jog neteko, nes jūs apskritai nemėgstate žuvies, o galbūt nemėgsta jūsų šeimos nariai.

Taigi, akvaūkio esmė, ne tik kitaip auginama žuvis, bei jos auginimo procesas. Be to, jog tai technologija, leidžianti užauginti ekologišką ir sveiką žuvį, ji turi ir kitų privalumų.

Žuvis- baltymų ir kitų naudingų medžiagų šaltinis, neišvengiamai reikalinga mūsų organizmui- tiek suaugusiems, tiek vaikams. Tik vietoj žuvies dažnai mes renkamės kitą mėsą- vištieną ar kaiulieną. Žuvis- rečiau mėgstamas produktas. Kodėl? Kažkam nepatinka pats jos skonis, kitus erzina, kvapas, o labiausiai-tai, jog  jos valgymas reikalauja darbo.  Kiek papildomo laiko užima, kol išrenkam nerekalingus kaulus, ašakas. Kol įtikiname savo vaikus, jog jau tikrai nieko nėra… Būtent nauja auginimo ir apdorojimo technologija, žuvies valgymą pavers ne iššūkiu, o malonumu. Mūsų auginamas Akvaūkis - kitas požiūris į žuvies ūkį, kurio sudėtyje yra be galo daug vitaminų, aminorūgščių, baltymų, privers jus pakeisti požiūrį į žuvį ir jos valgymą. Mūsų apdorojimo technologija padės įsitikinti, kad ungurinis šamas neturi specifinio kvapo. Taip pat mūsų paruošta žuvis nebaugins nei jūsų, nei jūsų mažųjų šeimos narių dėl daugybės kaulų. Mes paruošiame ungurinį šamą taip, kad tai tampa žuvis be kaulų. Taigi, ar dar maža įrodymų, jog akvaūkis – ne šiaip sau vis populiarėjanti technologija. Tai naujas būdas, kuris turi pakeisti požiūrį į tam tikrus dalykus ir prisidėti prie jūsų šeimos sveiko gyvenimo būdo.