Interneto svetainės: kokios tendencijos pastebimos šiandien ir ko tikėtis dar?

 

Interneto svetainės jau seniai tapo neatsiejama verslo dalimi – didžioji dalis įmonių ir  pavienių asmenų, vykdančių veiklą, neįsivaizduojamo sėkmingo verslo pristatymo be internetinės svetainės. Nuo tada, kai buvo pradėtos kurti pirmo interneto svetainės, praėjo nemažai laiko. Per tuos metus įvyko daug pokyčių, susijusių su užsakovų pasirinkimais bei paslaugos teikėjų galimybėmis. O kokios tendencijos yra pastebimos šiandien?

Interneto svetainė – daugiau nei erdvė, skirta informacijos pateikimui

internetinės svetainės kūrimasJei anksčiau didžiausias dėmesys buvo skiriamas dideliam informacijos kiekiui, kuris buvo pateikiamas interneto svetainėse, tai šiandien pastebima kiek kitokia tendencija. Ypatingas dėmesys yra skiriamas toms tinklapio dalims, kurios pristato produktą arba paslaugą – svarbu pateikti ne tik tekstinę informaciją, bet ir įgyvendinami kiti sprendimai, kurie svetainės turinį paverčia ypač atraktyviu, interaktyviu. Dažnu atveju neišsiverčiama netgi be pramoginių elementų.

Asimetrinės tinklapių dizaino kompozicijos žavi labiau

Tinklapių dizainas – dar vienas svarbus elementas, kuris negali nelikti nepaminėtas tuo atveju, kai kalbame apie interneto svetainių pokyčius bei šiandienines tendencijas. Pastebima, kad pastaruoju metu vis populiaresnėmis tampa asimetrinės interneto svetainių dizaino kompozicijos. Savaime suprantama, toks pasirinkimas yra labai sveikintinas, kadangi suteikia išskirtinumo, originalumo, be to, tokias interneto svetaines yra kur kas lengviau įsiminti.

Atviro dizaino sprendimai

Būtina paminėti ir dar vieną su interneto svetainių dizainu susijusį pokytį. Jei anksčiau interneto svetainių dizainas buvo labiau statiškas, griežtas, tai šiandien kuriamas atvirumo įspūdis. Nevengiama ne tik neapibrėžtų formų, bet ir sukuriamas tęstinumo jausmas. Tokio dizaino svetainės atrodo taip, lyg būtų be pabaigos ir joms negalioja jokie rėmai.

Minimalizmas

Jei anksčiau interneto svetainėse visko buvo galima išvysti daug įvairiausių elementų, tai šiandien vyrauja minimalizmas. Tokiu būdu sukuriamas lengvumo, švarumo, modernumo įspūdis, o lankytojai tokias svetaines vertina ypač palankiai.

 Interneto svetainės slinkimo funkcija

Dar vienas pokytis – tai slinkimo funkcija. Vartotojai šį pasikeitimą vertina ypač palankiai, nes naršymas tampa dar patogesniu ir greitesniu.

Animacija

Dar vienas šių dienų sprendimas kuriant interneto svetaines, yra animacija.  Jį ypač palankiai vertina tiek svetainių savininkai, tiek į jas užsukantys vartotojai. Pirmiesiems tai yra galimybė atraktyviai pristatyti produktus ar paslaugas, tuo tarpu vartotojams telieka tik stebėti ir apdoroti informaciją. Be to, animacijos yra bene greičiausias būdas perduoti svarbią žinutę.

Daugiau žalios spalvos

Spalvos yra visada svarbus rodiklis, kuomet kalbame apie dekoratyvumą. Vis dėlto, kuomet kalbame apie interneto svetainių kūrimą, čia jos suvaidina taip pat svarbų vaidmenį. Pastaruoju metu ypač populiarus sprendimas yra žalia spalva. Taip pat kur kas drąsiau naudojamos ryškios, intensyvios spalvos. Sprendžiant, kokios spalvos turėtų atsidurti tinklalapyje, reikėtų prisiminti ir tai, kad kiekviena iš jų turi tam tikrą poveikį.

Įvairesnė tipografija

Šiandieninis interneto svetainių kūrimas jau nebeįsivaizduojamas ir be įvairesnės tipografijos. Šiandien kur kas labiau eksperimentuojama su dydžiais, šriftais. Šie sprendimai ne tik leidžia išgauti kur kas dekoratyvesnį vaizdą, bet ir suteikia išskirtinumo. Vis dėlto, kalbant apie tipografiją, verta prisiminti ir ta, jog lengva suklysti – atsisakykite pernelyg manevringų, įmantrių šriftų  (arba nenaudokite  bent jau nenaudokite jų ilgiems tekstams), kadangi tokiu atveju iškils tikimybė, kad tekstas apskritai nebus skaitomas.

 Interneto svetainės glaustai informacijai pateikti pasitelkiami infografikai

interneto svetainėsDažnu atveju reikia pateikti labai daug informacijos arba pavienių duomenų. Vis dėlto, didžiulė rizika yra kurti didelius tekstus – tikėtina, kad jų tiesiog niekas neskaitys.  Siekiant to išvengti, paskutiniais metais ypač išpopuliarėjo infografikai, puikiai susisteminantys duomenis ir leidžiantys vos per kelias minutes susipažinti su svarbia informacija.

Aukštesnės kokybės nuotraukos

Pasikeitimų ypač daug. Dar vienas – bėgant laikui pradėtos naudoti kur kas aukštesnės kokybės, išraiškingesnės nuotraukos. Šiandien tokios nuotraukos ypač noriai naudojamos prisijungimo arba landing puslapiuose. Be to, tai yra ne tik dekoratyvu, bet ir labai naudinga, kadangi tinkamai parinkta nuotrauka gali pasakyti daugiau nei tekstas.

Svetainės tapo labiau draugiškomis vartotojui

Dar vienas bruožas, kurį nesunku pastebėti kalbant apie tai, kaip pasikeitė interneto svetainės, yra tas, kad jos tapo labiau draugiškomis vartotojui. Paprastesnis valdymas, patogi paieška, naudingesnis turinys –  tai tik keletas su tuo susijusių pokyčių.

Ko galime tikėtis netolimoje ateityje?

Įvertinus, kaip pasikeitė interneto svetainės, svarbu aptarti ir tai, ko galime tikėtis jau netolimoje ateityje:

 Interneto svetainės ryškesnis suasmeninimas

Viena verslo paslapčių – glaudumas su klientais. To siekiama įvairiomis priemonėmis. Tam tikri pokyčiai siekiant šio tikslo, galimi ir kuriant interneto svetaines. Būtent todėl galima tikėtis labiau išreikšto asmeniškumo, pavyzdžiui, jau esami įmonės klientai galės matyti vienokio dizaino bei turinio tam tikras tinklalapio dalis, tuo tarpu naujų įmonės klientų lauks dar kitoks dizainas ir turinys.

Didesnis paieškos sistemų, įdiegtų interneto svetainėse, išmanumas

Labai tikėtina, kad jau visai netrukus mūsų lauks ir dar vienas pokytis. Tai – didesnis paieškos sistemų, įdiegtų interneto svetainėse, išmanumas. Dėl jo, kur kas tiksliau bus interpretuojamos net ir tos užklausos, kurios bus parašytos slengu ar su rašybos klaidomis.

Interneto svetainių kūrimas prasidės nuo specializuotų versijų, skirtų mobiliesiems įrenginiams

Pats metas pakalbėti ir apie dar vieną tendenciją, kurią, tikėtina, išvysime jau interneto svetainėslabai greitai. Nors prieš kelerius metus adaptyvus interneto svetainių dizainas buvo traktuojamas, kaip savaime suprantamas, atrodo, kad artimiausiu metu ši situacija keisis. Ir viskas todėl, kad sparčiai išaugo vartotojų skaičius, kurie, naršymui internete pasitelkia ne kompiuterį, o išmanųjį telefoną. Būtent todėl tikslingiausia yra pirma sukurti interneto svetainę, pritaikytą mobiliam įrenginiui.

Interneto svetainės virtualios realybės sprendimai

Virtualios realybės sprendimai yra dar vienas elementas, be kurio, jau artimiausiu metu interneto svetinių kūrimas gali tapti neįsivaizduojamas. Tinkamai juos įgyvendinus, vartotojai turės galimybę mėgautis kur kas informatyvesniu bei naudingesniu turiniu.

 

Akivaizdu, kad interneto svetainės ženkliai pasikeitė ir šis procesas dar tik įsibėgėja – pokyčių bus dar daugiau. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad tikrai nevertėtų  taupyti interneto svetainės sąskaita. Priešingai, sekite koja kojon su tendencijomis ir įgyvendinkite kuo daugiau ne tik sau, bet ir vartotojams naudingų sprendimų. Tai darydami, tikrai pasieksite pačių geriausių rezultatų.

 

Jei interneto svetainė dar tik bus kuriama, tokiu atveju belieka tik pridurti, kad norėdami ypač šiuolaikiško rezultato bei vertingo produkto, turėtumėte atsižvelgti į šias tendencijas. Na, o, jei interneto svetainė jau yra sukurta, tokiu atveju belieka tik atsakingai apsvarstyti, galbūt metas atsinaujinti?…