Vaikų stovyklos 2017

Vaikų stovyklos 2017. Pripažinkime, kad vaikų vasaros stovyklos yra rimtas galvosūkis tiek tėvams, tiek vaikams. Tėvai siekia vaikams užtikrinti saugumą, kokybišką poilsį ir nenori gerokai ištuštinti piniginės, o vaikai stovykloje nori nuotykių, kuriais galės dalintis sugrįžę pas draugus ir įdomios veiklos, kuri juos lydės visos stovyklos metu. Renkantis stovyklą labai svarbu šeimoje kalbėtis apie vaikų poilsio poreikius, tėvų pageidavimus, biudžetą bei laiką, kuris bus skirtas atostogoms, nes nuoseklus planavimas padeda išvengti nereikalingo streso ir leidžia patirti pačias geriausias emocijas. Pasidalinsime keletu patarimų, kaip rinktis stovyklą, kad atostogos taptų pačiu maloniausiu vasaros įvykiu.

vasaros vaikų stovyklos 2017

STOVYLĄ RINKITĖS IŠ ANKSTO

Lietuvoje labai dažnai į vaikų stovyklas numojama ranka ir jų ieškoti pradedama tik tada, kai mokiniai vasaros atostogoms palieka mokyklas. Tokiais atvejais vaikas gali likti be stovyklos, nes stovyklavietės jau bus perpildytos arba gerokai suploninsite piniginę, nes paskutinės minutės poilsis kainuoja tikrai brangiai. Ieškokitės stovyklos iš anksto, išsirinkite Jūsų šeimai patogiausią pamainą. Rinkdamiesi stovyklą kelkite kartu su visa šeima klausimus: ko mes tikimės iš stovyklos? Pailsėti? Išmokti naujų dalykų? Galbūt pagerinti sveikatą? O gal tiesiog smagiai praleisti laiką? Šiuo metu stovyklų pasiūla galime didžiuotis, todėl labai svarbu nepatingėti ir pradėti ruoštis laiku.

IEŠKOKITE SPECIALIŲ PASIŪLYMŲ

Šeimos, kuriose auga daugiau nei vienas vaikas tikrai žino, kaip brangiai gali atsieiti stovyklos, jeigu per sezoną poilsiauti išvyksta keletas atžalų. Jei nenorite, kad finansiniai trukdžiai temdytų vaikų džiaugsmus, ieškokite specialių pasiūlymų. Pasitaiko atvejų, kad vaikai iš vienos šeimos nenori kartu stovyklauti tose pačiose pamainose, todėl kelialapius pirkite iš tų pačių stovyklų organizatorių, bet į skirtingas pamainas. Tokiais atvejais, tikrai galite su organizatoriais derėtis dėl nuolaidų ir specialių pasiūlymų.

ATIDŽIAI IŠNAGRINĖKITE STOVYKLŲ ORGANIZATORIŲ TAISYKLES, REIKALAVIMUS, PROGRAMĄ BEI MENIU

Viena iš svarbiausių taisyklių renkantis vaikų stovyklą yra labai atidžiai išnagrinėti stovyklų organizatorių reikalavimus bei taisykles, programą bei meniu. Kiekviena stovykla yra skirtinga, organizuojama pagal skirtingus vaikų poreikius bei sveikatą. Iš anksto pasirūpinkite šeimos gydytojo pažyma ir pasikonsultuokite, pavyzdžiui, ar Jūsų vaikui saugu vykti į sporto stovyklą. Išgirskite gydytojų rekomendacijas ir realiai įvertinkite savo vaiko sveikatą. Atidžiai peržvelkite meniu, kad žinotumėte, ar tam tikras maistas Jūsų vaikui nesukels alergijų bei ar bus tie maisto produktai, kuriuos Jūsų vaikas valgo. Labai svarbu išsiaiškinti ir tikslią stovyklos programą, pavyzdžiui, gal Jūsų vaikas nemoka plaukti, o vietiniame vandens telkinyje vieną dieną bus plaukimo varžybos, tokiais atvejais turėtumėte įspėti stovyklos vadovus, kad vaikas nepatirtų streso ir neatsidurtų pavojingoje situacijoje. Stovyklos jau daugelį metų yra pats didžiausias vaikų vasaros nuotykis, kuris atmintyje išlieka labai ilgam, todėl ieškokite, domėkitės ir suraskite savo vaikui patį geriausią vasaros poilsį, kad jis ne tik pailsėtų, bet ir patirtų pačias geriausias vaikų stovyklos emocijas!